bieliźniarstwo i pończosznictwo

Jesienne rajstopy - Rzuć kolor na kolana

25.11.2010 09:24 (2145)

Wraz z nastaniem jesieni wiele kobiet zapomina o istnieniu spódnicy i do późnej wiosny nosi wyłącznie spodnie. Powód zazwyczaj jest jeden – niechęć do grubych, kryjących rajstop, które w chłodne dni zastępują cienkie, seksowne pończochy. To co ciepłe nie musi być jednak nudne. Jesienne rajstopy dostępne są bowiem w wielu ciekawych kolorach, które mogą wyglądać na nodze równie atrakcyjnie, jak te cienkie i cieliste. Aby było to jednak możliwe konieczne jest odpowiednie zestawienie ich z pozostałymi częściami naszej garderoby.

Kolorowe rajstopy to prawdziwy hit ostatnich lat. Cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród nastolatek, ale też wśród dojrzałych, eleganckich kobiet. Są doskonałym urozmaiceniem stonowanego stroju. Niekiedy zastępują wręcz biżuterię. Przy ich wyborze musimy jednak kierować się zawartością naszej szafy, gdyż nie ze wszystkim wyglądają one równie atrakcyjnie.

reklama

„Rajstopy w intensywnym kolorze idealnie pasują do jednobarwnego stroju. Dobrze, jeśli nieco z nim kontrastują. Obecnie w kolekcji Gatta dostępnych jest blisko 40 odcieni kolorowych rajstop. Oprócz modeli gładkich posiadamy także bardzo szeroką ofertę wzorniczą” – powiedziała Małgorzata Barton, Szef Marketingu Gatty.

Modnie znaczy kontrastowo

Wszystkie kolory doskonale wyglądają w towarzystwie czerni. Czarna sukienka w zestawieniu z fioletowymi, niebieskimi, a nawet różowymi rajstopami wyglądać będzie równie ciekawie. Jednak oprócz eleganckiej czerni do kolorowych rajstop pasują także inne, mniej intensywne kolory. Fiolet dobrze komponuje się z szarością i żółcią, niebieski z granatem, różem i brązem, a malinowy z czerwienią i bielą. Oczywiście dopuszczalne jest łączenie różnych odcieni tego samego koloru, jednak dla lepszego efektu należy zachowywać między nimi dwa lub trzy tony różnicy (np. śliwkowy fiolet w połączeniu z odcieniem lila).

Raj dla stopy romantyczki

Kobiety gustujące w romantycznych wzorach i kolorach mogą sięgać po nie także zimą. W tym sezonie dostępnych jest bowiem wiele pudrowych i pastelowych odcieni rajstop, które w zestawieniu z subtelnymi kobiecymi wzorami stworzą niepowtarzalny wizerunek modnej romantyczki.

„Bazowym i jednym ze znaczących kolorów jesieni jest szarość. Ten kolor, dostępny w różnych odcieniach doskonale komponuje się zarówno z intensywnymi barwami, jak i z romantycznymi pastelami” – podkreśla Małgorzata Barton.
Jesień z reguły kojarzy się nam z szarugą i pluchą. Ta pora roku może być jednak równie kolorowa jak wiosna i lato. Wystarczy sięgnąć po mocny, rajstopowy akcent i dzięki temu raz na zawsze pokonać jesienną nudę.

GATTA (15) - jesienne rajstopy GATTA (16) - jesienne rajstopy GATTA (17) - jesienne rajstopy GATTA (18) - jesienne rajstopy GATTA (19) - jesienne rajstopy GATTA (24) - jesienne rajstopy
Sonda
Jak często kupujsz nowy biustonosz?
raz w miesiącu i częściej
raz na dwa-trzy miesiące
raz na pół roku
raz na rok

 
Subskrybuj bezpłatny biuletyn

reklama
W bieżącym numerzeWydania archiwalne