bieliźniarstwo i pończosznictwo

Już dziś zostań projektantem bielizny

13.05.2009 21:49 (2030)

Znany i ceniony w Polsce producent bielizny damskiej – białostocka firma Kinga angażuje się w edukację młodzieży – organizuje konkurs połączony z warsztatami.

Pod koniec kwietnia tego roku rozstrzygnięto I Etap Ogólnopolskiego konkursu na Młodego Projektanta. Wystartowało w nim młodzi projektanci z całej Polski. Konkurencja była duża, ponieważ wszystkie prace były interesujące i pomysłowe. Z pracami uczestników można zapoznać się na stronach internetowych firmy Kinga oraz współorganizatora konkursu – www.zstio.net.pl.

reklama

Organizatorzy zachęcają do głosowania. Projektant, którego praca uzyska najwięcej głosów zostanie uhonorowany nagrodą dodatkową.

Ogólnopolski konkurs na Młodego Projektanta bielizny został zorganizowany przez firmę Kinga oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. St.Staszica w Białymstoku.

Celem konkursu jest możliwość konfrontacji trendów mody w bieliźnie z wyobrażeniami plastycznymi na ten temat wynikającymi z twórczej inspiracji samej młodzieży, promocja talentów i możliwość praktycznego sprawdzenia stopnia przydatności do zawodu projektanta bielizny damskiej.

Konkurs kierowany jest do osób, które chcą zostać projektantami, zarówno uczniów i absolwentów szkół odzieżowych, szkół projektowania ubiorów, jak i amatorów. Podstawowym kryterium oceny jest, bowiem oryginalność formy i treści, a także świeżość spojrzenia na modę.

Konkurs jest formą warsztatów, podczas których uczestnicy zaprojektują, skroją oraz odszyją koszulkę nocną pod okiem specjalistów.

Jednak zanim młodzi projektanci zostaną zakwalifikowaniu do uczestniczenia w warsztatach, muszą przejść etap kwalifikacyjny polegający na przygotowaniu 4 rysunków – modeli kompletów bielizny oraz koszulek nocnych.

Sonda
Jak często kupujsz nowy biustonosz?
raz w miesiącu i częściej
raz na dwa-trzy miesiące
raz na pół roku
raz na rok

 
Subskrybuj bezpłatny biuletyn

reklama
W bieżącym numerzeWydania archiwalne