bieliźniarstwo i pończosznictwo

Sklep Intymna.pl planuje wejść na giełdę

21.11.2007 17:52 (1340)

Jeden z bardziej znanych e-sklepów zajmujący się sprzedażą bielizny damskiej – intymna.pl w ciągu najbliższych dwóch – pięciu lat zamierza zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. To nie wszystkie plany firmy.
Przed wejściem na giełdę Intymna.pl zamierza znacznie poprawić wielkość przychodów pochodzących ze sprzedaży bielizny. W zeszłym roku było to blisko 2 mln zł, za pięć lat ma być to przeszło dziesięć razy więcej. Przedstawiciele firmy twierdzą, że realizacja tych planów jest bardzo realna i za pięć lat łączna wartość sprzedaży e-sklepu Intymna.pl wyniesie blisko 25 mln zł.
Intymna.pl zamierza także zintensyfikować działania wizerunkowe, tak aby nazwa sklepu była rozpoznawalna nie tylko w internecie i kojarzona ze sprzedażą bielizny.

reklama

Wszystko wskazuje na to, że firmie z Koszalina uda się zrealizować przedstawione zamierzenia. W październiku Intymna.pl pozyskała ważnego partnera – jest nim fundusz inwestycyjny MCI Management, który za ponad 700 tys. zł kupił 33% udziałów w spółce. Dzięki tej operacji możliwe będzie podjęcie nowych inwestycji, które umocnią pozycję firmy.
Sklep Intymna.pl sprzedaje bieliznę klientom detalicznym. W 2006 roku obroty spółki przekroczyły 2 mln zł. Przedstawiciele spółki nie podają ile osiągnęła ona w ubiegłym roku zysku netto ale zapewniają, że była rentowna. Spółka planuje osiągnięcie w 2007 roku co najmniej 100 proc. dynamiki wzrostu.
Intymna.pl ma prawie 80 tysięcy zarejestrowanych klientów, którym oferuje ponad 50 marek bielizny z różnych pułapów cenowych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Sonda
Jak często kupujsz nowy biustonosz?
raz w miesiącu i częściej
raz na dwa-trzy miesiące
raz na pół roku
raz na rok

 
Subskrybuj bezpłatny biuletyn

reklama
W bieżącym numerzeWydania archiwalne