bieliźniarstwo i pończosznictwo

Targi Mody i Wzornictwa KIELCE STREET FASHION

22.09.2007 18:34 (1367)

W dniach 5-7 października Kielce po raz pierwszy organizują Targi Mody. Częścią imprezy będzie międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów ubioru – Off Fashion. Jego autorem jest Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, który nie ukrywa, że chce aby za kilka lat Kielce mogły się pochwalić grupą wykształconych i kreatywnych projektantów. W rozmowie z Gazetą Wyborczą jako przykład podaje – Mediolan – stolicę kreatorów mody.

Międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów ubioru – Off Fashion kierowany jest do polskich i europejskich projektantów, zarówno absolwentów szkół projektowania ubioru, jak i amatorów. Szczególnie mile widziane są osoby bez dorobku, tytułów i nagród, tworzące „poza modą”, korzystające z oryginalnych materiałów, dodatków, biżuterii. Podstawowym kryterium oceny w konkursie jest bowiem oryginalność formy i treści, a także świeżość spojrzenia na modę.

Kielce wiążą się z modą nie tylko targami i konkursem. Miasto prowadzi rozmowy z łódzką Akademią Sztuk Pięknych w sprawie otwarcia filii. W mieście ma powstać modowy inkubator przedsiębiorczości, który będzie pomagał projektantom w zakładaniu firm.

reklama

Choć bielizna nie do końca zamyka się w pojęciu street fashion – to jednak Kileckie Targi Mody są imprezą godną odwiedzenia. Uczestnictwo w nich pozwoli nabrać dystansu ustalonych, utartych zasad doboru ubioru. Pobudzi kreatywność oraz umożliwi zapoznanie się z pracami młodych projektantów. Dodatkowo biorąc pod uwagę ambitne plany władz Kielc oraz niedobór projektantów bielizny na rynku polskim – warto już dziś szukać młodych zdolnych adeptów tej sztuki. Październikowa impreza w Kielcach będzie ku temu znakomitą okazją.

Sonda
Jak często kupujsz nowy biustonosz?
raz w miesiącu i częściej
raz na dwa-trzy miesiące
raz na pół roku
raz na rok

 
Subskrybuj bezpłatny biuletyn

reklama
W bieżącym numerzeWydania archiwalne